Právo pro každý den

6.5.2014
Dne 6. května se na naší škole Ležákovce uskutečnilo městské kolo soutěže Právo pro každý den. Účastnili se soutěžící, kteří předtím zvítězili ve školním kole a současně si vyslechli i přednášky na dané téma - 1. skupina Kateřina Chrbolková, Zuzana Odvárková, Daniel Voldán a Josef Lukášek z 8. A, 2. skupina - Zdeňka Nováková, Kateřina Vašková, Martin Plíšek a Radek Bříza z 8. B a Nicola Mrkvičková, Nikol Táborská, Pavlína Říhová a Pavel Drahoš také z 8. B.
Písemný test požadoval znalosti z trestního, přestupkového, rodinného i občanského práva. Nacházely se tam také málo oblíbené modelové situace ze skutečného života. Z deseti čtyřčlenných týmů byly tři oceněny.
Na třetím místě se umístil tým z gymnázia, na druhém žáci z naší školy z 8. A. První místo obhájila také naše škola - 2. skupina (Nováková, Vašková, Plíšek a Bříza), tento tým postoupil do krajského kola, které se bude konat v Pardubicích 21. 5. 2014. Zdeňka Nováková, žákyně 8. B