KNIHOVNA

KOMPLETNÍ SEZNAM KNIH naší školní knihovny
 DESATERO PRO NÁVŠTĚVNÍKA KNIHOVNY

"Ten, kdo nemiluje knihu, nemiluje moudrost. Ten, kdo nemiluje moudrost, stává se hlupákem." (Jan Amos Komenský)

Malá školní knihovna naší školy funguje již několik let. V nedávné minulosti zaznamenala velké změny ve vybavení nábytku, který její prostory zútulnil. Barevné vymalování působí příjemně a láká nové a nové čtenáře. Také průběžné rozšiřování knižního fondu novinkami přispívá k motivaci dětí a k jejich zájmu o knihu. A o to naší knihovně jde. V době počítačů, internetu a filmů na nejrůznějších nosičích je pro knihu velmi těžké stát se pro mnohé přítelem, zdrojem informací, poučením a zábavy. Procházet mezi regály, listovat v knihách, cítit charakteristickou "vůni" nové knihy žádný počítač nenahradí…
Kniha obohatí život každého čtenáře, dovolí mu zajít do nejtajnějších koutů fantazie a představ. Vyvolá emoce, vzpomínky. Vzdělává a baví. Rozšiřuje tolik potřebnou slovní zásobu, trénuje paměť. Učí, jak zvládat životní problémy a trable, radí, jak je překonávat.
Takže milí čtenáři! Neváhejte pustit se do dobrodružného objevování a poznávání naší knihovny, která je tu pro Vás! Když budete potřebovat jakoukoliv radu s výběrem, neváhejte se mě zeptat. Pokud budete potřebovat knihu na přípravu do školy, na referát nebo na zpracování domácí práce, přijďte za mnou i mimo půjčovní dobu.
Knihovna je připravená také na návštěvy a besedy tříd v rámci vyučovacích hodin. Jste srdečně zváni!

Doba půjčování knih:

Út 9.40 - 10.00 hod
Čt 9.40 - 10.00 hod

Za školní knihovnu zodpovídá:
Mgr. Iveta Pekařová