TŘÍDNÍ NÁSTĚNKY

Vyberte si třídu, pro kterou chcete zobrazit nástěnku:

Nástěnka třídy 5.A - třídní učitelka Ing. Kočová Dagmar

25.4.2017   |   Škola v přírodě - 2. den

odkaz na fotky

Dnes jsme měli opět krásný slunečný den. Děti si ráno vyráběly bodovací kartičku, do které jim byly zapisovány body ze zkoušky z kouzelných formulí a přeměňování.  Hra probíhala v blízkém okolí hotelu. Po výborném obědě a polední pauze se děti teple oblékly a vypravily se na cca 4 km dlouhou procházku plnou různých úkolů a nových informací. Po návratu z procházky měla každá kolej za úkol vyrobit si svoje létající koště. Den děti zakončily kouzelnickým turnajem v piškvorkách. Každý den si zapisují nové zážitky do svého deníčku.

24.4.2017   |   Škola v přírodě - Šerlišský mlýn

odkaz na fotky

Dnes jsme v pořádku kolem jedenácté dorazili. Pro děti je na celý týden připraven program v duchu Harryho Pottera. Po výstupu na Masarykovu chatu proběhl zápis do školy Čar a kouzel v Bradavicích. Děti byly pomocí moudrého klobouku rozděleny do čtyř kolejí - Nebelvír, Zmijozel, Havraspár a Mrzimor. Po svačině jednotliví kouzelníci již sbírali body pro své koleje při zapisování předmětů ve škole. Museli přitom čelit Mozkomorům, kteří se jim snažili v zápisu zabránit. Po večeři si každá kolej vytvořila svoji bodovací listinu, na kterou se budou během celého týdne zapisovat nasbírané body.

4.4.2017   |   Informace o škole v přírodě

Termín konání:  24. – 28. 4. 2017
Místo konání:  Hotel Šerlišský mlýn Deštné v Orlických horách 314, 517 91 Deštné v O.h.
Cena: 2350,- Kč ( cena zahrnuje: ubytování, strava 5 krát denně, pitný režim, doprava, celodenní program s profesionálním týmem animátorů, materiální vybavení, oběd navíc v den odjezdu)

- odevzdejte potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte

Předběžný časový harmonogram

* pondělí 24. 4. 2017 odjezd od ZŠ v 8:30 hodin, příjezd na Šerlišský mlýn cca v 10:30 hodin, ubytování a zahájení obědem.

* program začíná v pondělí v 11:00 hodin a končí v pátek obědem. Odjezd v pátek 28. 4. 2017 v 13:00 hodin, předpokládaný příjezd k ZŠ Ležáků Hlinsko v 15:00 hodin.

V den odjezdu paní učitelce, prosím, předejte

* kartičku pojišťovny, očkovací průkaz

* užívá – li dítě léky, odevzdejte je nejlépe v originálním balení, označené celým jménem a přehledem dávkování

24.3.2017   |   Svatý Patrik v V. A

V týdnu od 17. -24. 3. 2017 naši žáci  oslavovali  patrona Irska, sv. Patrika.
Opět jsme společně zezelenali až po uši!
 Parlamenťáci připravili soutěž O zelený trojlístek pro žáčky 1. stupně. Obodovali zelenou výzdobu tříd
a sečetli trojlístky. Vítěznou třídou se stala 4. A a byla odměněna velkým zeleným dortem.
Po zásluze byli všichni v zeleném odměněni sladkostmi. Také proběhla soutěž jednotlivců
o nejzelenější model a nejzelenější chutnou svačinu.
I druhý stupeň si užil zelený trojlístkový týden. Chlapci soutěžili v prvním ročníku O zelený trojlístek ve florbale.  Zde zvítězilo družstvo 9. B.
Gratulujeme!

30.1.2017   |   bruslení

Ve čtvrtek 2.2. jdeme bruslit s 5.A a 5.B na zimní stadion. Nevím, jak zdatní bruslaři žáci jsou, proto bych byla ráda, kdyby někdo z rodiny ( například prarodiče) přišel pomoct s vázáním bruslí. Samozřejmě nemyslím ke každému žákovi, ale jen ten, kdo by měl čas a byl doma. Děkuji Kočová - učitelka tělesné výchovy

p. uč. Kočová