Školní knihovna

"Ten, kdo nemiluje knihu, nemiluje moudrost. Ten, kdo nemiluje moudrost, stává se hlupákem." (Jan Amos Komenský)

Malá školní knihovna naší školy funguje již několik let. V nedávné minulosti zaznamenala velké změny ve vybavení nábytku, který její prostory zútulnil. Barevné vymalování působí příjemně a láká nové a nové čtenáře. Také průběžné rozšiřování knižního fondu novinkami přispívá k motivaci dětí a k jejich zájmu o knihu. A o to naší knihovně jde. V době počítačů, internetu a filmů na nejrůznějších nosičích je pro knihu velmi těžké stát se pro mnohé přítelem, zdrojem informací, poučením a zábavy. Procházet mezi regály, listovat v knihách, cítit charakteristickou "vůni" nové knihy žádný počítač nenahradí…
Kniha obohatí život každého čtenáře, dovolí mu zajít do nejtajnějších koutů fantazie a představ. Vyvolá emoce, vzpomínky. Vzdělává a baví. Rozšiřuje tolik potřebnou slovní zásobu, trénuje paměť. Učí, jak zvládat životní problémy a trable, radí, jak je překonávat.
Takže milí čtenáři! Neváhejte pustit se do dobrodružného objevování a poznávání naší knihovny, která je tu pro Vás! Když budete potřebovat jakoukoliv radu s výběrem, neváhejte se mě zeptat. Pokud budete potřebovat knihu na přípravu do školy, na referát nebo na zpracování domácí práce, přijďte za mnou i mimo půjčovní dobu.
Knihovna je připravená také na návštěvy a besedy tříd v rámci vyučovacích hodin. Jste srdečně zváni!

Za školní knihovnu Mgr. Iveta Pekařová

Doba půjčování knih: