Pěvecký sbor Hlásek

Pěvecký sbor Hlásek má na naší škole dlouholetou tradici. Pěvecký sbor založila paní učitelka Dana Chaloupková a pod jejím vedením se uskutečnila od roku 2014 řada dnes již tradičních vánočních koncertů v MFC Hlinsko. Sbor při koncertech spolupracuje s vokálním uskupením Kvintetky, kytaristou Štěpánem Bucharem a herečkou a moderátorkou CRo Vltava Janou Trojanovou. Pěvecký sbor se účastní i spousty dalších akcí, např. vystoupení v Domově seniorů Drachtinka, zahájování tradičního Vánočního těšení na Ležákovce apod. Na konci školního roku 2022/2023 se paní učitelka Dana Chaloupková se sborem rozloučila a odešla do zasloužené penze. Děkujeme ji za spoustu kulturních zážitků a její skvěle odvedenou práci s dětmi!

TALENTOVÉ ZKOUŠKY DO SBORU

Školní pěvecký sbor Hlásek pořádá talentové zkoušky pro všechny zájemce, kteří chtějí být součástí našeho sboru. Pokud umíš zpívat a zpíváš rád/a, pak přijď ve středu 13. září 2023 ve 13.30 hodin do společenské místnosti a zazpívej, jak nejlépe umíš. Podmínkou pro přijetí do sboru je splnění podmínek talentových zkoušek (intonačně a rytmicky správně odzpívaná písnička, melodie apod.). p. uč. Chmelařová