Učíme se s čarodějnicemi

30. 4. 2024

Dnes jsme se učili trochu jinak. Hráli jsme si s písmeny, pracovali s tabulkou a textem a taky jsme si trochu zařádili v tělocvičně – což bylo překvápko!

Na začátku jsme luštili zaklínadla. Byly to sice jazykolamy, ale teď už alespoň víme, že „vebete mexaboplex“ vás dokáže proměnit v myš, „noblety hemenex“ v netopýra, „dexempo šupoplex“ v kočku a „multo vexopure“ v žábu.

Když jsme měli zvládnutá zaklínadla a jedno také naučené, museli jsme rozkódovat pomocí tabulky a informaci v textu jména deseti čarodějnic. Byla to trochu makačka pro naše hlavy, ale nakonec se povedlo.

Jako překvapení pro nás byla zábava v tělocvičně. Proběhli jsme se, vyzkoušeli svoji rovnováhu, postřeh, šikovné prsty a přesnost.

Dnešní den byl pro všechny moc fajn!

p. uč. Chmelařová