Čarodějnické dny

30. 4. 2024

Čarodějnice se u Mravenečků, Čmeláčků a Včeliček neobešly bez čarodějnického rejdění. Již den před čarodějnicemi se nám představil Spolek 5 čarodějnic. Každá čarodějnice představovala jednu skupinku, která sestavila její rodný list a život. Spolek 5 čarodějnic nás provázel další den jejich kouzelným světem. Hned v úvodu jsme od  nich dostali průkaz, kde jsme si vyplnili svá čarodějná jména, schopnosti, bydliště a spoustu dalšího. Do tohoto průkazu jsme sbírali razítka za splněné úkoly. Nechali jsme se namaskovat, hledali jsme ingredience v lektvarech, stavěli domečky pro naše čarodějné mazlíčky, četli zašifrovaná písmena a z nich čarovali rovnou celou větu, zpívali jsme, tančili a dobře se pobavili. Na konci celé stezky jsme měli nejen plný průkaz razítek, ale i výbornou svačinku. Každý jsme si opekli buřtíka na ohni, posvačili a popovídali si o společných zážitcích. Na závěr společného dne jsme si ještě vysloužili letecký průkaz, který všichni budeme potřebovat večer. Spolek 5 čarodějek se za nás zaručil a díky leteckému i čarodějnému průkazu máme možnost se během dnešního dne považovat za součást kouzelnického světa, který dnes večer graduje. Tak jak říkají všechny čarodějnice a čarodějové – LETU ZDAR!

Paní učitelky Jolana Křikavová, Kateřina Albrechtová, Hana Hubená

p. uč. Křikavová