Čarodějnice u Motýlků

30. 4. 2024

V úterý 30. dubna zdobily naší třídu krásné kostýmy čarodějek a čarodějů. Během tohoto dopoledne jsme hráli hry, soutěžili jsme mezi sebou a také rozvíjeli naši tvořivost.

Nejdříve jsme plnili čarodějnické úkoly, při kterých jsme prověřovali čtení s porozuměním, počítání a psaní.  Poté jsme se v tělocvičně zapotili při létání koštětem přes překážky, přenášení kouzelného vejce, házení ořechů do čarodějnického kotle, skládání puzzle a namotávání pavoučků na pavučinu.  Také jsme tvořili lektvar podle receptu a zahráli jsme si čarodějnické sudoku.

Poslední hodinu tohoto dopoledne jsme byli pozvání na čarodějnickou stezku, při které jsme musely plnit další úkoly: rozdíly na obrázku, házení papírových koulí do terče, bludiště… Museli jsme trochu potrénovat paměť, protože úkolem také bylo si zapamatovat různé ingredience, které patří do léčivého lektvaru. Při vzájemné spolupráci jsme vše nakonec zvládli a po splnění všech úkolů nás čekala sladká odměna. Tento den jsme si velice užili.

p. uč. Vodičková