Tajemství filipojakubské noci - čarodějnice

30. 4. 2024

Letošní 30. duben jsme s Ptáčaty pojali trochu jinak než dosud. Protože už jsme dobří čtenáři, zaměřili jsme se na historii filipojakubské noci a přečetli jsme si o ní. Děti přečtené informace zaujaly, měly dotazy hlavně na skutečné upalování čarodějnic v 17. století, které jsme si úměrně jejich věku a citlivě vysvětlili. Poté plnily úkoly od čarodějnice. Měly vymyslet slovesa, co dělala čarodějnice včera, co dělá dneska a co bude dělat zítra. Některá slovesa byla vtipná, některá až husí kůži nahánějící. :-) Následovalo kouzlení. Děti měly vymyslet a zapsat několik roztodivných přísad do svých kouzelných lektvarů. Se svými lektvary nás pak seznámily a objasnily k čemu jejich lektvar slouží - některé nás udělali neviditelnými, některé nás proměnily ve zvíře apod. Následovala skupinová práce, při které děti luštily různé informace o čarodějnicích. Třeba jak se jmenují, kde bydlí, co si oblékají, co mají v kuchyni, co svačí, co potřebují k životu, jaké lekvary vaří a k čemu lekvary slouží. Všem se podařilo správně rozluštit svoje úkoly. Čarodějnické učení jsme si všichni užili. :-)

p. uč. Burešová