Skřítkové (III. B) a Sovičky (IV. A) na školním výletě „Macocha“

28. 5. 2024

V úterý 28. května jsme se vypravili na školní výlet do Moravského krasu. Autobus nás dovezl na parkoviště u Skalního mlýna, kde jsme se nasvačili, abychom měli dostatek sil na cestu k jeskyni. Zde nám zbyl i čas na nákup suvenýrů a občerstvení. Odtud jsme šli asi 30 minut pomalou procházkou malebnou přírodou k jeskyni. Poté jsme se vydali s panem průvodcem na prohlídku Punkevní jeskyně, kde jsme obdivovali neobvyklé krápníkové útvary. Dostali jsme se až na samotné dno propasti Macocha. Všem se nám tajil dech z té neskutečné hloubky a krásy, která nás obklopovala. Po zajímavé pověsti o vzniku názvu propasti jsme se vydali na plavbu lodičkami po řece Punkvě. O tom, že to bylo velké dobrodružství, svědčily udivené pohledy dětí. Dále následovala jízda lanovkou, která nám ušetřila pár pěších kilometrů k vyhlídkovému můstku a k chatě Macocha, kde jsme si prohlédli propast z výšky. Na závěr jsme procházkou došli na parkoviště, kde na nás čekal autobus, který nás příjemně unavené odvezl zpět ke škole. Výlet se nám velice vydařil, počasí bylo přímo nádherné, a tak jsme plni zážitků mohli spokojeně odcházet domů.

p. uč. Pekařová, p. uč. Staňková