Druháci hledají strašidláka - školní výlet

28. 5. 2024

V úterý 28. května jsme se vypravili na společný školní výlet.

Sešli jsme se na parkovišti u bazénu a netrpělivě čekali na autobus. Chvilku už jsme měli strach, jestli nějaký přijede, ale přijel – JUPÍÍÍÍ! „…nastupovat…posedat…zapnou pásy…spočítat…jedeme!!“

O dvě hodiny později a o pořádný kus svačiny lehčí jsme vystoupili před zajímavou a starou stavbou – Hrad  a zámek Dolní Kounice. Byl to okamžik jako z pohádky, když jsme procházeli hradní branou, kde nás vítala milá čarodějnice, majitelka hradu a zámku.

Nejlepší na areálu hradu a zámku bylo to, že jsme ho měli jenom sami pro sebe. Byl pro nás nachystaný program „Po stopách hradního strašidla“.

Naším cílem bylo najít hradního strašidláka. Plnili jsme úkoly, hledali klíče, hučeli, zpívali, běhali, chodili divnokrokem, … prostě legrace. A u toho všeho jsme navíc poznávali samotný hrad. Paní učitelky se také zapojily, jak uvidíte na fotkách…

Strašidláka jsme našli. Zazpíval nám, hodil bonbóny, ale PSSST….je to tajné! Fotit strašidláka jsme se nikdo neodvážil.

Jelikož bylo krásné počasí, tak jsme se ještě neplánovaně vydali na biotop do vesničky Bratčice. Uprostřed vsi je tam opravený rybník se širokou lávkou, lekníny a listnatým parkem. Navíc je u něho i krásné hřiště s nízkými lanovými prvky a s technickou vodní částí – kluci, ale i některé holky se vyřádili.

Výlet byl pro naše druháčky ušitý přímo na tělo – pohyb, ruch, akce – PARÁDA!

p. uč. Chmelařová