Školní výlet - Vlakem do Prahy (III.A)

5. 6. 2024

Zážitky z Prahy – 1. skupinka - Izi, Viki, Áďa, BaraKůDa, Inna

Když jsme přijeli do Pardubic, jezdili jsme na eskalátorech. Když jsme přijeli do Prahy vlakem, jeli jsme metrem. Když jsme vystoupili z metra, šli jsme na „vražedný schody“ (byly dlouhý a bych jich strašně moc). Po „vražedných schodech“ jsme šli do areálu Pražského hradu. Viděli jsem chrám sv. Víta. Viděli jsme žulový sloup – obelisk. Pak jsme šli na střídání stráží. Šli jsme obědvat na „vražedný schody č.2“.

Pak jsme šli Nerudovou ulicí. Šli jsme několika ulicemi, až jsme došli na Karlův most. Když jsme šli po Karlově mostě, tak jsme viděli jednu sošku (sv. Jan Nepomucký), kde byla dvě zlatá místa a na ty jsme si sáhli, abychom měli štěstí. Potom jsme se šli podívat na staroměstský orloj, kde běhali apoštolové.

Potom jsme šli na zmrzlinu. Pak jsme šli do Národního muzea, které bylo ale zavřené.  Potom jsme se máchali v kašně. Pak jsme si šli koupit suvenýry a šli na hřiště. A po hřišti jsme šli na vlak a jeli jsme domů.

Zážitky z Prahy – 2. skupinka - Kuba, Vojta, Víťa, Páťa

Jeli jsme vlakem do Prahy. Jeli jsme s Kubou, Vojtou a Víťou, Páťou. V Praze jsme jeli metrem. Slyšeli jsme sirénu. Viděli jsme pomalu celou Prahu. Byli jsme na Václavském náměstí. Chtěli jsme jít do Národního muzea, ale bylo zavřeno. Potom jsme se namočili v kašně. A potom jsme jeli zpátky kabinkami. V Pardubicích jsme měli půl hodiny na přestup na vlak zpátky do Hlinska.

Zážitky z Prahy – 3. skupinka - Kuba K., Jirka, Táďa, Sebík

Jeli jsme vlakem do Pardubic. Jeli jsme na eskalátory. Hodně jsme jezdili po eskalátorech. A pak jsme byli na „wece“, a pak jsme čekali na vlak. Z Pardubic jsme jeli do Prahy. Seděli jsme po čtyřech sedadlech. Pak jsme jeli metrem. Viděli jsme hodně cizinců. Byli jsme na Pražským hradě. U chrámu sv. Víta jsme si „uďáli“ školní jídelnu na „démonických schodech“. Pak jsme šli po Karlově mostě. A pak jsme si šli koupit zmrzku a fotili jsme se. Pak jsme šli k muzeu a bylo zavřeno. Pak se holky a kluci namočili.

Jeli jsme pak do Pardubic a z Pardubic do Hlinska. A pak jsme jeli vlakem na nádraží v Hlinsku. Rozloučili jsme se a šli domů.

p. uč. Burešová