Školní výlet (I.B)

11. 6. 2024

Třída Mravenečků už má za sebou školní výlet. A byl to den věru pestrý. Náš objednaný autobus nás odvezl na zříceninu hradu Žumberk. Tady nás čekala cesta po polorozbořených schodech nahoru, do hradu. Když jsme vlezli dovnitř, představovali jsme si, jak místo trávníku, který vidíme na zřícenině dnes, mohly vypadat místnosti, nebo dokonce komnaty tehdy žijících lidí. Rozhodli jsme se, že jako největší místnost měli určitě jídelnu a hned jsme si spolu se třídou Motýlků takovou hostinu udělali :-). Každý rozbalil svoji svačinku, podělil se s kamarádem, pokud chtěl a bylo to moc fajn. Zároveň jsme našli pozůstatek menší místnosti, možná ložnice nějaké komtesy. Tady jsme se společně vyfotili. Cestou dolů jsme objevili také hradní vězení. To bylo vcelku strašidelné, i když jsme to nikdo nechtěl přiznat nahlas :-) Naše rychlé a dlouhé kroky z hradu nás ale přece prozradily :-). Na další zastávku – ZOO Bítovany jsme došli pěšky! 3.2km! Cestou jsme zaříkávali počasí, což se nám povedlo na jedničku.

V samotné ZOO jsme se rozdělili do skupinek, abychom u zvířat mohli strávit více času a lépe si je prohlédnout. Velmi nás zaujali klokani a králící, kteří mají až 10kg! Důkladně jsme si prohlédli rysa, pumu americkou, opice, želvy, atd. Velkým zážitkem pro nás byly kozy. Mohli jsme je krmit a slézt si přímo do ohrádky za nimi. Roztomilé kozičky se s námi chtěly mazlit. Stejně tak bohužel i jejich statný taťka – černý kozel :-). Dalším velkým zážitkem pro nás byla opice, konkrétně gibon Sisi. Jakmile nás viděla, začala se předvádět a křičet. Všechny nás tak rozesmála! Museli jsme si ale na ní dát pozor. Nespočetněkrát lidem prý ukradla mobil, brýle, peněženky, takhle rychlá opice to je :-)

Na závěr jsme si koupili nanuka, nějaký dáreček z výletu a pohráli si na hřišti. Po cestě autobusem se mnohým z nás zavíraly oči, jak nás výlet zmohl. V Hlinsku jsme si zvolali třikrát HURÁ! na znamení vydařeného výletu. Společné zážitky jsme si vyprávěli ještě druhý den ve škole a už se moc těšíme na další možnost společně vyrazit. Takže výletu ZDAR a HURÁ! HURÁ! HURÁ!

p. uč. Křikavová