Vítání prvňáčků

2. 9. 2024

První školní den je pro mnoho dětí začátkem povinností. Pro prvňáčky je to ale jeden z nejvíce očekávaných dnů, na který se těšili celé prázdniny. Ráno 2. září to všechno vypuklo. Rodiče přivedli své prvňáčky do vyzdobených tříd , kde si každý žáček vybral své místo k sezení. Pak už jen netrpělivě vyčkávali na svou paní učitelku. Po přivítání rodičů a prvňáčků paní učitelkou měly děti za úkol se představit svým spolužákům. Protože všechny děti byly moc šikovné, za odměnu dostaly balíček školních potřeb, své první učebnice, školní tričko se svým jménem, reflexní batůžek od Pardubického kraje a dárečky, které byly pro ně připraveny. Prvňáčkům a rodičům přišel také popřát do nového školního roku mnoho úspěchů pan ředitel Tomáš Louda, starosta Miroslav Krčil a vedoucí odboru školství Martin Vtípil. Každý prvňáček od nich dostal "plavenku" do hlineckého krytého bazénu spolu se vstupenkou do Vzdělávacího centra Planeta Hlinsko. Poté měli prvňáčci první úkol od paní učitelky – vybarvit obrázek, který je symbolem jejich třídy - ŽIRAFKY (I.A) a MEDVÍĎATA (I.B), zatímco rodiče obdrželi důležité informace týkající se organizace školního vzdělávání svých dětí. Pak už nezbývalo nic jiného, než se s dětmi a rodiči rozloučit a popřát jim krásný zbytek tohoto slavnostního dne.

Přejeme prvňáčkům a jejich rodičům, aby první školní rok byl plný úspěchů, radosti a spokojenosti.

p. uč. Burešová, p. uč. Staňková