Síť přátelství

3. 9. 2024

V prvních školních dnes se děti seznamují nejen se školou, ale i s novými spolužáky. První činností bylo vytvoření sítě přátelství. Děti si mezi sebou předávaly klubíčko provázku, zdravily se a ptaly se, jestli spolu chtějí být kamarádi. Upevňovaly si tak znalost jmen svých nových spolužáků. Postupně vznikla perfektně vypnutá síť přátelství, která vydržela i procházku paní učitelky a doufejme, že přátelství z první třídy vydrží nejen v první třídě. Následovala hra “HÁDEJ, KDO CHYBÍ” Děti seděly na zemi před tabulí. Paní učitelka vybrala jednoho žáčka, ten si musel nejprve pozorně prohlédnout všechny děti a poté odejít na chviličku za dvěře. Paní učitelka potom zakryla jedno dítě dekou. Hádající musel přijít na to, kdo chybí. Když nevěděl, děti mu dávaly nápovědy podle toho, co se o svých spolužácích dozvěděly první školní den. Musím prvňáčky pochválit, protože mě mile překvapili, že si zapamatovali hodně informací o svých spolužácích.

p. uč. Burešová