Prvňáčci a deváťáci - patronát

3. 9. 2024

Na naší škole je již dlouholetou tradicí patronát deváťáků nad prvňáčky. V úterý 3.9. se děti z prvních tříd poprvé seznámily se svými patrony deváťáky a jejich paní učitelkou Petrou Rakoušovou. Deváťáci přišli hned ráno pozvat prvňáčky na prohlídku školy. Každý prvňáček si vybral svého deváťáka a šlo se na průzkum. Cestou jsme se zastavili ve třídách družinky, ukázali jsme si tělocvičnu, kde děti předvedly, jestli jsou opravdu sportovci. Velkou událostí byla pro děti návštěva a prohlídka ředitelny. Pan ředitel pozval děti dál a popovídal si s nimi. Děti se seznámiliy i s paní zástupkyní a paní účetní. Prohlídka poté pokračovala pavilonem učeben. Zastavili jsme se v hudebně, přírodopisu, chemii a také školní knihovně, kam budeme určitě často chodit. Poté nás deváťáci doprovodili zpět do třídy. První seznámení s patrony a se školou proběhlo v přátelském duchu a už teď jsme zvědaví, jakou akci pro nás deváťáci připraví příště. Třeba nějaká šipkovaná? Necháme se překvapit.

p. uč. Burešová, p. uč. Staňková