První školní dny Medvíďat (I. B)

4. 9. 2024

Po zdárném uvítání prvňáčků uběhly dva dny. V průběhu úterý a středy strávené ve škole jsme s Medvíďátky zažili již mnoho legrace a nových zážitků. Nejen že jsme se seznámili s našimi patrony z deváté třídy, kteří nás provedli celou školou, ale hlavně jsme se začali  společně navzájem seznamovat. Děti pomocí her poznávaly jména svých kamarádů. Hrou „TELEFON“ se snažily jejich jména zapamatovat. K tomu jim pomáhaly ruce, kdy své jméno podle slabik vytleskaly a pleskáním do stehen v rytmu „zavolaly“ svému spolužákovi (vypleskaly jeho jméno). Hra děti bavila a byly moc šikovné. Hrou „ POHYBLIVÉ KARTIČKY“ jsme se pěkně rozpohybovali a dozvěděli se o svých kamarádech zajímavé věci (např. Pokud jsi o prázdninách sportoval/a, dotkni se ve třídě něčeho modrého. Pokud jsi o prázdninách jedl/a hranolky, vyskoč do vzduchu. Pokud jsi o prázdninách chodil/a pozdě spát, obejdi třídu dokola atd.). Tuto hru si děti velice užily a chtěly ji hrát po oba dva dny. Hrou „SÍŤ DŮVĚRY“ (posílání klubíčka kamarádovi) měly svým spolužákům říci, co se jim na nich líbí. Z této aktivity vznikla krásná síť důvěry. Některé děti z ní byly opravdu velmi nadšeny. Protože děti začaly chodit do školy a na silnicích bývá velmi rušno, vydali jsme se do „víru“ silničního provozu, kde jsme se společně učili pravidlům silničního provozu. Zaměřili jsme se zejména na bezpečné přecházení vozovky bez přechodu pro chodce, ale i s ním. Tři dny ve škole nám utekly jako voda. Medvíďátka se postupně učí školním návykům a opravdu jim to jde velice dobře. Sestavili jsme si i třídní pravidla, která se spolu snažíme dodržovat. Medvíďátka jsou zatím opravdu šikovná a už se spolu těšíme na nové zážitky, které nás v nadcházejících školních dnech čekají.

p. uč. Staňková