Žlutý den u Medvíďat (I.B)

16. 9. 2024

Od začátku školního roku uplynuly dva týdny a učení je u nás v plném proudu. Medvíďátka se pomalu a jistě učí číst, psát a počítat. Aby učení bylo zábavné, zařazujeme do výuky didaktické hry a pohybové chvilky, což děti baví. Medvíďátka si za svou práci v hodině odnesla domů  již dvě veliké jedničky, ze kterých děti měly obrovskou radost. Školní pravidla a pracovní návyky se snažíme dodržovat a vypilovávat k dokonalosti. Přestávky nám chodí zpestřovat naši patroni prvňáčků – deváťáci, kteří si s Medvíďátky povídají a vyprávějí si zážitky ze školních lavic.

Dnes 16. 9. jsme si ve třídě udělali „Žlutý den“. Děti si přinesly oblečení, doplňky ve žluté barvě a výuka mohla začít. Ve třídě jsme vyhledávali žluté předměty, rytmizovali jejich názvy a pověděli si něco zajímavého o slunečnici. Poté děti vytečkovávaly slunečnici semínka, která se nám někam zatoulala. Aby slunečnice nebyla smutná, dokreslily jí děti krásně žluté okvětní lístky. Nezapomněli jsme ani na počítání. Úkolem bylo spočítat beruškám, které na slunečnici seděly, všechny jejich puntíky. Na závěr dnešního dne jsme si v hodině hudební výchovy krásně zazpívali a doprovodily se hrou na tělo.

Ve třídě je nám spolu krásně a už se těšíme na další společně strávené dny ve škole.

p. uč. Staňková