Pohádkový svět Medvíďat z I.B – dramatizace pohádky

18. 9. 2024

Ve středu 18. září jsme se s Medvíďátky na malý okamžik ocitli v pohádkovém světě. Pomocí obrázků z pohádek jsme si navodili tu správnou pohádkovou atmosféru a mohli jsme začít s poznáváním jejich názvů. Většinu z nich děti poznaly během pár vteřin. Za odměnu Medvíďata poslouchala vyprávění  „O Červené Karkulce“. Protože se dětem pohádka velice líbila a bedlivě ji poslouchaly, vypravování pokračovalo druhou velmi známou pohádkou „O veliké řepě“.  Za pomoci úkolů v Živé abecedě si děti ověřily, jak byly při poslechu pozorné. Pak už nezbývalo nic jiného, nežli si zahrát na herce a pohádku si zdramatizovat. Pomocí rekvizit se Medvíďátka stala postavami z pohádky a představení mohlo začít. Publikum si děti dělaly navzájem. Ten, kdo v daný okamžik neměl roli, se stal divákem. Poté si úlohy vyměnily. Všechny děti se vžily do svých pohádkových postav a podaly krásné herecké výkony. Moc jsme si to užili.

p. uč. Staňková