Barevné dny u Medvíďat

19. 9. 2024

Po celý tento týden jsme si hráli s barvičkami. Děti s pomocí rodičů, za co jim patří velké poděkování, chodily do školy  oblečeny v určené barvě pro daný den. Proběhly „Dny žluté, červené, modré“ a zítra nás čeká „Den pestrobarevný“. Během výuky jsme vyhledávali předměty daných barev, počítali je a porovnávali, rozšiřovali si slovní zásobu vymýšlením dalších barevných předmětů, rytmizovali slova a určovali počty slabik, poznávali geometrické tvary a jejich barvy, plnili úkoly určené pro každý z barevných dnů. Ve výtvarné výchově si děti namalovaly pestrobarevnou školu takovou, jakou by ji chtěly mít. Nezapomněli jsme ani na pohádky, které s danými barvičkami souvisí. Celý týden jsme si užili a těšíme se, co nového nás v nadcházejících dnech bude čekat.

p. uč. Staňková