Šípkový čaj, aneb podzim u Mravenečků

20. 9. 2024

Školní rok 2024/2025 začal u Mravenečků v poklidu. V českém jazyku, prvouce i v matematice na nás čekalo opakování. Do učení jsme ale v dalších týdnech skočili rovnýma nohama :-). Čítanka nás poslední dvě hodiny prováděla podzimem, se kterým úzce souvisí potřeba posilování imunity. Proto jsme se rozhodli svoji imunitu také posílit a to rovnou po vzoru našich babiček. Recept na tradiční šípkový čaj nám předložila právě výše zmíněná čítanka. Vzhledem k tomu, že jsme k čerstvě nasbíraným šípkům měli přidat například jablečné slupky, byli jsme zvědaví, zda nedopadneme jako pejsek s kočičkou, když pekli dort :-). Každý měl nějakou funkci, ať už to byla příprava nádobí a kelímků, přidávání surovin, míchání, či poklízení. Čaj chutnal téměř všem dětem, i když se našly i mlsné jazýčky.
Věřím, že naše imunita se nám odvděčí a rýma a kašel se nám budou obloukem vyhýbat :-)

p. uč. Křikavová