První podzimní týden u Mravenečků

27. 9. 2024

V sobotu si státním svátkem připomeneme Sv. Václava. I my ve škole jsme si tohoto českého panovníka připomněli a to nejen jeho životním příběhem, ale i svatováclavskou korunou, která provází dějiny českého národa už několik století.

Jinak probíhal první podzimní týden u Mravenečků dle našich zvyklostí. Práce se vždy zhostíme s chutí a často si připomínáme naše heslo: ,,s chutí do toho a půl je hotovo!“

Čtverce, obdélníky, kruhy a trojúhelníky jsme si hned vyzkoušeli s naší oblíbenou modelínou. Je mou milou povinností ocenit představivost všech Mravenečků. Veškeré učení si většinou zpříjemňujeme praktickými dovednostmi a skupinovou prací. Ta nás učí nejen nové vědomosti, ale hlavně dovednostem lidským. Pracovat společně a najít společnou řeč je něco, co budeme potřebovat celý život. Nutno přiznat, že je pro nás mnohdy náročné domluvit se, uznat chybu, či nechat prosadit jiný nápad, díky těmto činnostem a dovednostem je to pro nás ale snazší a snazší a děláme v tom velké pokroky. Důležité je, že v závěru má vždycky vše šťastný konec a na další práci se vždy těšíme :-)

p. uč. Křikavová