Matematika bez bariér

26. 9. 2024

Naše škola se připojila k více než 1000 školám, které v září 2024 provedly v aplikaci Včelkdiagnostiku raných matematických dovedností v prvních třídách, aby odhalily skryté mezery, které brání prvňáčkům v porozumění nového učiva hned na začátku školní docházky.
Diagnostika proběhla 26. 9. 2024 a zabrala i s přípravou 2 vyučovací hodiny, diagnostika jako taková cca 20 - 30 minut. Děti diagnostiku prováděly na školních tabletech, každý měl sluchátka.
Tato diagnostika žádným způsobem nevypovídá o inteligenci či rozumových schopnostech žáka. Cílem diagnostiky je odhalit, ve které části matematiky má žák mezery a kde přesně potřebuje pomoci. Na základě výsledku Včelka automaticky nastaví vhodná cvičení a ukáže vám, na jaké oblasti je potřeba se zaměřit i mimo aplikaci. Velmi napomáhá s domácí přípravou, protože cvičení jsou individuálně připravená pro dané dítě. Interaktivní zábavná cvičení dětem pomáhají skutečně porozumět danému konceptu a následně získané dovednosti zautomatizovat. Včelka má i okamžitou kontrolu a tím dětem poskytuje rychlou zpětnou vazbu.
Licence aplikace Včelka k provedení diagnostiky byla škole v rámci této akce poskytnuta zdarma a díky účasti v projektu ji mohou bezplatně využívat i žáci s rodiči do 30. listopadu 2024. Pokud se rodičům práce se Včelkou.cz bude líbit a budou ji považovat za smysluplnou, mohou v ní pokračovat, ale musí si aplikaci již platit (ceník pro rodiče).

p. uč. Burešová, p. uč. Staňková