Soutěž v první pomoci

16. 9. 2024

Dne 16. 9. 2024 jsme se zúčastnili 16. ročníku soutěže v první pomoci. Již po šestnácté tuto akci pořádal Junák-český skaut, Hlinsko. Za ZŠ Ležáků se soutěže zúčastnili žáci VIII.A - Šibalová Justýna, Těšínská Kristýna, Starý Radim, Pešková Dagmar, Nevečeřalová Zdenka, Koudelka Pavel, Horyna Pavel, Drahošová Denisa a Doležalová Valentýna.

Družstva prochází čtyřmi stanovišti. Na každém stanovišti mají 15 až 20 minut. Během této doby je přibližně polovina času na řešení krizové situace, včetně volání na tísňovou linku, základní ošetření a život zachraňující úkony. Na celou situaci dohlížejí a hodnotí rozhodčí, kterými jsou profesionální záchranáři a studenti SZŠ Havlíčkův Brod. V druhé polovině rozhodčí upozorní na případné chyby a zaměří se na ukázku postupů správných.
Počasí nám sice nepřálo, ale to nás neodradilo a soutěž se velmi vydařila. Blahopřejeme ke 4. místu a děkujeme pořadatelům.

p. uč. Šiklová