Jak se Medvíďata z I. B učí číst, psát a počítat

4. 10. 2024

Již měsíc se ve škole Medvíďátka pilně učí novým věcem. Společně s pohádkami o písmenkách (Jak koza Melinda stavěla dům, Jak sysel Sváťa cvičil hady, O králi a zlatém jablíčku) se děti naučily hlásky a písmena M, S, A a dnes poprvé s nimi tvořily slabiky. Nezahálíme ani v matematice. Už umíme číst, psát a porovnávat číslice 1 - 3. A nejen to, také známe znaménko +, se kterým tvoříme a počítáme příklady v oboru do tří. Nezapomínáme ani na obrázkové slovní úlohy, které nám rozvíjí logické myšlení. Aby si Medvíďátka lépe zapamatovala čísla i písmena,  v hodinách pracovních činností si je modelují,  poté se je učí psát. Učení si zpestřujeme pohybem jak v hodinách matematiky a českého jazyka, tak především v hodinách tělesné výchovy. Pohyb mají Medvíďata velmi ráda. V oblibě mají i výtvarnou výchovu, při které se mohou výtvarně vyjádřit. Děti si vodovkami i voskovkami namalovaly krásnou barevnou školu a samy sebe jako školáka. Tyto krásné výtvarné práce nám zdobí chodbu u naší třídy. V hodinách hudební výchovy se učíme zpívat nové písničky, které doprovázíme hrou na tělo a hudebními nástroji. V prvouce poznáváme stromy a jejich plody, povídáme si o podzimu. Nejenom že se učíme českému jazyku, ale pozvolna poznáváme i jazyk anglický. Umíme se již anglicky pozdravit, představit se a pojmenovat členy rodiny. Anglickou slovní zásobu získáváme především pomocí scének, obrázků, písniček a jejich zpěvu. Medvíďátka jsou šikovná a učení je baví. Pokud jim tato píle vydrží, budou již brzo umět dobře číst, psát i počítat.

p. uč. Staňková