Bezpečně do školy

9. 10. 2024

Čmeláčci a včeličky z přípravných tříd se v minulých týdnech  různorodými činnostmi seznamovali s pravidly, díky nimž se dostanou bezpečně do školy. Učili se reagovat na dopravní situace a orientovat se v základních pravidlech silničního provozu. Seznamovali se s významem světelných signálů, dopravních značek a přechodů pro chodce. Pomocí didaktických kartiček a interaktivní tabule jsme si představili různé dopravní prostředky. Také jsme si dopravní prostředky roztřídili podle toho, jestli jezdí po zemi, létají ve vzduchu nebo plují po vodě. Vyrobili jsme si silnice, auta a semafory.

Jedno dopoledne si děti do školy přivezly kola, koloběžky a odrážedla a na připraveném dopravním hřišti procvičovaly bezpečnost na silnici, dopravní předpisy  a zručnost při jízdě. Děti si tento den moc užily.

p. uč. Albrechtová, p. uč. Hubená