Čtenářská dílna s Janem Amosem Komenským

15. 10. 2024

Dne 15. 10. 2024 navštívila třídu Skřítků a Ptáčat česká spisovatelka a ilustrátorka Lucie Seifertová, společně se svým manželem Petrem Prchalem – nakladatelem českých knih. Lucie Seifertová za svou práci získala několik významných cen jako například cenu Magnesia Litera, Elsa a Trilobit. V rámci dvou vyučovacích hodin se žáci čtvrtých tříd seznámili s významnou osobností Jana Amose Komenského formou čtenářské dílny. V úvodu byli Ptáčata a Skřítkové obeznámeni s tvorbou paní Seifertové (jak vzniká kniha i animovaný seriál). Měli možnost si prohlédnout knížky, které byly vystavené ve třídě, a také si poslechnout příběh, jak se paní Seifertová stala ilustrátorkou. „Kdo byl Jan Amos Komenský?“ zeptala se paní Seifertová. Pro snadnější pochopení žákům pustila krátké naučné video. A mohli jsme se pustit do tvorby. Skřítkové a Ptáčata si společně s paní spisovatelkou vyrobili krásné prostorové leporelo s Janem Amosem Komenským. Všechny žáky to nesmírně bavilo a byli paní spisovatelkou ohodnoceni obrovskou jedničkou. Nejenže se žáci něco nového naučili, ale také se mohli kreativně vyjádřit při tvorbě zmiňovaného leporela. Děti si na konci čtenářské dílny měly možnost zakoupit některé knížky, stolní hry, rébusy, apod. Samozřejmě nechyběla ani autogramiáda paní spisovatelky. Čtenářskou dílnu si žáci velice užili a i pro nás paní učitelky to byl obohacující zážitek plný hezkých a užitečných nápadů.

p. uč. Řezníčková