V ovoci a zelenině plno vitamínů žije

19. 10. 2024

Pojďme se opět podívat za našimi malými zvídálky do přípravné třídy. Minulý týden jsme si povídali o ovoci a zelenině. Děti se učily básničky, písničky a hravou formou poznávaly a pojmenovávaly různé druhy ovoce a zeleniny. Zapojením smyslů (chuť, čich, hmat) děti rozlišovaly, jak ovoce a zelenina vypadá, voní a chutná. Poznávali jsme, jaké ovoce a zelenina roste na zahradě. Děti třídily, přiřazovaly a rovněž se dozvěděly, co všechno se dá z ovoce a zeleniny vyrobit.

Měli jsme možnost vyzkoušet si nákup ovoce a zeleniny v rodinném obchodě u Novotných. Touto cestou bychom rádi poděkovali za umožnění praktické ukázky. Děti dostaly nákupní seznam, na kterém měly různé obrázky ovoce a zeleniny s počtem kusů. V obchodě si vzaly košík a vyrazily nakupovat. Z nákupu byly děti nadšené a měly radost, že ho zvládly.

Toto téma nám poskytlo spoustu důležitých informací a děti se dověděly, že je důležité ovoce a zeleninu jíst, abychom byli všichni zdraví.

p. uč. Albrechtová