Halloweenské hrátky u Medvíďat

25. 10. 2024

Mezi dětmi každým rokem stoupá zájem o slavení Halloweenu. Jinak tomu nebylo ani u Medvíďátek, která se na projektový den ve škole velice těšila a poctivě se na něj připravovala tím, že si každé z nich vyrobilo krásnou dekorativní dýni. Dne 25. října proběhla na celé škole oslava tohoto nadcházejícího svátku. Medvíďátka se oblékla do strašidelných kostýmů a čekala, co se bude dít. Děti si nejprve zahrály na módní přehlídku, při níž předváděly své krásné modely strašidel. Poté následovalo plnění úkolů, které ve skupinkách poctivě plnily. Hledaly poztrácené kousky dýně, které v sobě ukrývaly příklady, jež byly klíčem k jejímu složení, pokud je ale dobře vypočítaly. Hledaly správnou cestičku pro čarodějnici a dýni, aby se bezpečně dostaly k tajemnému hradu a pomohly i netopýrovi se správným směrem letu. Ochutnávaly dýňovou marmeládu a dýňový kompot, což bylo pro některé velkým překvapením. Poslední z úkolů, jež Medvíďata plnila ve třídě, bylo vytvoření si vlastního puzzle s motivem čarodějky. Za dobře odvedenou práci byla odměněna pohádkou s názvem „Kouzelná dýně – Šmoulové“. Náš halloweenský den jsme zakončili  návštěvou připravených stanovišť s aktivitami, které si pro nás připravili žáci osmého a devátého ročníku spolu s členy žákovského parlamentu z pátých až devátých tříd pod vedením jejich paní učitelek. Za to jim všem patří velké poděkování, neboť připravené aktivity děti velice bavily. Prolézaly pavoučí sítí, soutěžily v pojídání sladkých donutů, jablíček, stavěly pyramidy z duchů, zahrály si halloweenský florbal, navštívily alchymistickou dílnu s ukázkami magie, kuchyňku s helloweenskými dobrotami a mnoho dalších stanovišť. Nestrádal ani jejich mlsný jazýček, kdy byl každý z nich pravidelně odměňován sladkostmi, které nemyslitelně k halloweenským slavnostem patří. Tento den jsme si všichni moc užili, a teď už nezbývá nic jiného, nežli se těšit zase za rok.

p. uč. Staňková