MIKULÁŠ, ČERT a ANDĚL u druháků

8. 12. 2023

Všichni víme a pamatujeme si, že 5. prosince večer chodí za dětmi svatý Mikuláš v doprovodu krásného anděla a zlobivého, někdy i přísného čerta.

I u nás ve škole jsme během dne všechny potkali – i paní učitelky se  vymódily za čertice … a že nám to slušelo...

Během druhé vyučovací hodiny nás navštívila velká parta čertů a andělů. Přišel dokonce i Mikuláš. Ten ve třídě pokáral zlobidla, ale hlavně pochválil šikovné a hodné děti.

Po velké přestávce jsme zahájili společnou projektovou výuku Želviček a Delfínků. Všichni druháci se rozdělili do sedmi skupin a následující dvě vyučovací hodiny se střídali na stanovištích, kde plnili různé úkoly. Nepracovali jsme ale jen ve třídách. Dvě stanoviště byla dokonce i na chodbě s p. asist. Kosařovou. Tam si děti na koberci skládaly puzzle a u stolečku vybarvovaly úvodní stranu k lapbooku.

Lapbook (knížečka nebo okénko s informacemi o svátku sv. Mikuláše a tradicích) si děti vyráběly na dalším stanovišti ve třídě Delfínků s p. uč. Noskovou.

Ve třídě Želviček byla p. asist. Chaloupková, která si pro všechny připravila tematické záložky a papírové postavičky oblíbené trojice – však uvidíte na fotkách.

Abychom toho místa ve škole nezabrali náhodou málo, tak jsme měli jedno stanoviště i ve školní knihovně. Tam se všichni naučili s p. uč. Chmelařovou písničku spojenou s pohybem od Marie Kružíkové „Čertí hrátky“. Tu jsme si ve středu ráno společně zazpívali a zatančili na chodbě školy.

Krásně jsme si ten den užili. A protože Sv. Mikuláš má svátek až 6.12., tak jsme si i projekt prodloužili na dva dny.

P.S.: A víte, jakou NEJLEPŠÍ známku mohou čerti v pekelné škole dostat? … 5 s vidlema!!!

p. uč. Chmelařová