Máme chytré tělo

10. 11. 2023

V pátek 10. listopadu se žáci prvního stupně zúčastnili preventivního programu „Máme chytré Tělo“, kde jsme se dozvěděli mnoho užitečných informací o fungování našeho lidského těla.

Pomocí velkých pohyblivých mechanických modelů srdce, plic, trávicího ústrojí, jater, ledvin, krevního oběhu, svalů a kostí, řídící soustavy – nervů  a hormonů se děti dozvěděly, že tělo pracuje jako celek, protože je v něm vše propojeno. Pan Zezula, bývalý učitel fyziky, nám také ukázal, jak se bránit stresu, pocitu méněcennosti a jak si zvýšit naše zdravé sebevědomí.

Vysvětlil nám, že tělo je náš celoživotní přítel, který nás nikdy neopustí a pomůže nám si plnit naše reálná přání, pokud se k němu budeme chovat správně. Prostřednictvím příběhu o chlapci nám ukázal, co dělat v případě, kdy na nás dopadnou špatné pocity a špatná nálada. Je důležité si naplnit život radostí a uvědomit si že: „Všichni jsme stejní. Máme chytré tělo. Všechno je změna.“

Program byl poutavý, děti velice zaujal a bavil. V závěru programu pomocí bublinkových a kouřových efektů vytvořil show a vyvolal tak v dětech neskutečnou radost a nadšení. Odnášeli jsme si nejen nové informace, ale také dobrou náladu.

p. uč. Chmelařová