Lekce plavání u Mravenečků

25. 1. 2024

Čtvrtek je naším oblíbeným dnem a to proto, že máme lekce plavání. Na začátku se pár dětí nebálo skočit do vody, ale ve vetšíně případů panovaly drobné obavy. To už ale v tuto chvíli neplatí, protože všechny skupiny plavců už se většinu lekce pohybují v hloubce, ve velkém bazénu. Samozřejmě s pomůckami, které pomáhají dětem získat jistotu i základní plavecké dovednosti. Paní plavčice si pro děti připravují vždy novinku, kterou se naučí, poté zábavná cvičení, díky kterým si nově získané dovednosti procvičí a vždy spostu her, které děti ve vodě opravdu milují. Závěrem každé lekce se mohou v malém bazénku všichni "ráchat" a půjčovat si pomůcky, které by si rádi vyzkoušeli. Jako největší posun vidím v tom, že nikdo z dětí se již nebojí vody a vědí, jak se ve vodě bezpečně chovat. Ještě nás čekají dvě lekce a po jejich skončení nám plavání bude velmi chybět.

p. uč. Křikavová