A máme půlku za sebou!

2. 2. 2024

A máme půlku za sebou! Mravenečci úspěšně ukončili své první pololetí! Den vysvědčení byl hezkou tečkou za všemi měsíci plnými práce. Všechny děti byly potěšeny svými známkami, na konci dne dokonce došlo i na spontánní taneční zábavu :-). Celý den jsme si zpříjemnili hrami, svačinkou a písničkami, které máme rádi.

Celé pololetí se neslo v duchu nových informací, zkušeností a schopností.  Získávali jsme je nejen prostřednictvím učením se v lavicích, ale zároveň zkoušením si co nejvíce věcí prakticky. K tomu nám pomáhají skupinové práce, ale i práce s různými materiály. Ty nám umožňují zafixovat potřebné informace, ať už se jedná o tvary písmen a číslic, nebo například počty prvků. Každý se těchto aktivit chopil jinak, jiným tempem, ale důležité je neztrácet hlavu a hlavně trpělivost. Další výhodou skupinových prací je, že se hojně učíme vycházet se svými spolužáky a kamarády. Prosazování si svých názorů s respektem k názorům ostatních je těžká věc i pro nás, dospěláky. Proto se to učíme od počátků.

Před sebou máme další polovinu první třídy, kterou jak doufám, zvládneme stejně s grácií, jako tu první :-)

p. uč. Křikavová