Masopustní týden u Mravenečků

16. 2. 2024

Tento týden se ve třídě Mravenečků nesl v duchu Masopustu. My jsme si ho sice upravili a pojali ho trochu moderněji, došlo ale i na tradiční Masopust, jak ho všichni známe.

Pondělí se neslo v duchu modré barvy. Všichni jsme se sešli modře oblečení, tedy k sobě celá třída náramně ladila :-). Dokonce nám ve třídě řádil nějaký šotek a schoval všechny ostatní barvy! Pastelky byly k nalezení pouze v modré barvě, dokonce i křídy na tabuli psaly pouze modrou! Interaktivní tabule nás také nechala psát pouze modře a penál? Z penálu jsme ten den vytáhli pouze pero. Vrcholem dne byla bábovka. Když jsme si ji s chutí rozkrájeli ke svačině, nemohlo nás snad ani překvapit, že byla uvnitř modrá.

V úterý jsme si naživo vyzkoušeli tradiční masopustní průvod. Jako v každém správném průvodu nechyběla kapela a spoustu masek. Celý první stupeň se průvodu účastnil v masopustních čepicích, které si každá třída vyrobila sama. Průvod městem měl zastávku u domu s pečovatelskou službou, kde se kapela zastavila a zahrála pro potěšení babiček a dědečků. Mnozí z nás tančili a byla to opravdu hezká atmosféra, která k masopustu určitě patří. Celý průvod skončil na Betlémě, kde jsme si dopřáli pravý masopustní koblížek.

Ve středu jsme měli na učení své pomocníky – nejmilejší hračky. Téměř každý si donesl svého nejoblíbenějšího plyšáka. Plyšáci se s námi učili a mohli nám během výuky klidně i radit :-)

Čtvrtek se nesl ve znamení pohody v pyžamech. Paní učitelka se zprvu bála, jestli nepřijde do spící třídy. Oproti tomu ostatní spolužáci ve škole si mysleli, že jsme asi zaspali a do školy se nestihli převléci :-). Pyžama se nám ale náramně hodila při odpočinku u čtené pohádky. A nikdo za celý den neusnul!

Pátek byl dnem, kterým jsme se s Masopustním týdnem loučili. Všichni jsme přišli v maskách. Ve třídě se nám pak objevili dva kuchtíci, dva piráti, rytíř, princezny, čarodějnice a dokonce dvě Wednesday! Tento čarodějnický koutek naháněl paní učitelce hrůzu, měla se proto před ním raději celý den na pozoru J. Svačinku jsme si také nenechali ujít a dali si tradiční, i když netradiční koblihy :-). Na závěr dne jsme si dopřáli malý rej masek a tanec.

Co je a co obnáší Masopust, už si jistě budeme pamatovat a máme i na co vzpomínat.

p. uč. Křikavová