Velikonoce u Mravenečků

27. 3. 2024

Poslední dny před prázdninami se u Mravenečků nesly v duchu Velikonoc a velikonočních zvyků. Na vajíčka jsme se rozhodli jít formou pokusu. Barvili jsme ho pomocí barviva, jedlé sody a bílého octu. Moc se nám líbila reakce těchto dvou surovin, která na vajíčku probíhala. Některá vajíčka vzešla moc hezká a barvičky se na nich prolínaly. Někde bohužel barvičky moc nechytly. Dále jsme zkoušeli ubrouskovou techniku. Protože jsme chtěli vejce využít co nejvíce, lepili jsme na něj ubrousek pomocí bílku a fungovalo to!

Poslední den jsme se učili o velikonočních zvycích, které nás právě provázejí. Protože k Velikonocům neodmyslitelně patří „šlohačka,“ musela proběhnout i u nás ve třídě. Proč by ale měla děvčata dostat za rok rovnou dvakrát? Rozhodli jsme se tedy, že naší třídní „šlohačku“ otočíme a „nabančeno“ dostanou kluci. Holčičky musely říkat básničku a vykoledovaly si od kluků vajíčko. Tato varianta se nám – holkám moc líbila :-).

Nakonec si všichni Mranevečci vzali domů na prázdniny i skřítky, které si sami vypěstovali :-).

p. uč. Křikavová