Dne 16. 6. 2026 jsme se žáky I. a II. třídy vyrazili vlakem na výlet do Slatiňany. Po příjezdu jsme si prohlédli okolí Státní zámek Slatiňany a po naučné stezce jsme se vydali ke Kočičí hrádek. Zde jsme si odpočinuli a doplnili energii občerstvením. Na zpáteční cestě jsme se žáky navštívili zámeckou pokladnu, kde si děti zakoupily drobné suvenýry na památku. Následoval společný oběd v restauraci a výlet jsme zakončili sladkou tečko v podobě zmrzlinou nebo ledové tříště.
Díky krásnému počasí a výborné náladě byl celý den plný příjemných zážitků.