Dne 23. 6. 2026 jsme se jako každý rok se žáky vydali na pochod z Hlinska do Ležáků, abychom uctili památku obětí této tragické události. Naše cesta vedla přes Lomáky, kde jsme si kvůli vysokým teplotám udělali první přestávku na pití a svačinu. Poté jsme pokračovali přes Babáky do Včelákova, kde následoval další krátký odpočinek. Po příchodu do Ležáků jsme zapálili svíčky a v tichosti uctili památku obětí. Zpět do Hlinska jsme se vraceli přes Dřeveš, kde jsme si čekání na autobus zpříjemnili zmrzlinou.
I přes horké počasí jsme celý pochod zvládli a důstojně vzdali hold těm, na které nesmíme zapomenout.