Poslední školní den byl pro Žirafky plný radosti, úsměvů, potlesku i zasloužených odměn. Děti si převzaly svá druhá vysvědčení a společně jsme se ohlédli za tím, co všechno během školního roku dokázaly. Velkou pochvalu si zasloužily také za celoroční olympiádu „Překonej sám sebe“. V různých sportovních i nesportovních disciplínách se nesoutěžilo mezi sebou, ale každý sám se sebou. A výsledek? Všem se podařilo překonat své loňské rekordy! Každý druháček si proto odnesl diplom za svou vytrvalost, snahu a odhodlání. Stejně úspěšní byli i ve školní práci. Svým přístupem a úsilím si děti vysloužily krásná vysvědčení, která jsou odměnou za velkou snahu. Během slavnostního rána si děti převzaly také svůj čtenářský erb. Po celý rok na něj sbíraly žirafky – samolepky za přečtené knihy, školní úspěchy a další povedenou práci. Občas sice některá žirafka musela erb opustit kvůli nevhodnému chování, ale i to bylo součástí učení a společného růstu.
Na závěr čekalo na každého symbolické „povolení ke vstupu do třetí třídy“ v podobě záložky do knihy. Nechyběly ani malé dárečky na prázdniny – peněženka se žirafkou, propiska a bloček, do kterého si děti mohou zapisovat nebo kreslit všechna krásná místa a zážitky, které během léta objeví.
Přejeme všem dětem i rodičům krásné, slunečné a pohodové prázdniny plné dobrodružství, odpočinku a nezapomenutelných zážitků. V září se už budeme těšit na naše šikovné třeťáky!
p. uč. Kristý Burešová a p. asist. Věrka Šmahelová