Čarodějnické hrátky u Skřítků

1. 5. 2024

V úterý 30. dubna se Skřítkové proměnili v čarodějnice a čaroděje. Jejich krásné kostýmy dokreslily čarodějnickou atmosféru třídy. Čekal nás den plný her, soutěží a tvořivosti. Abychom se mohli pustit do práce, rozdělily se čarodějnice do čtyř skupin a vymyslely si svůj název (Bradavice, Krvaví upíři, Vampýři a Pavouci). Pod tímto názvem plnily úkoly, které prověřovaly čarodějnické vědomosti, jejich dovednost, tvořivost, obratnost a schopnost týmové spolupráce. První disciplína probíhala venku v terénu. Bylo zapotřebí dostatek místa a prostoru pro létání na koštěti. A že to nebyla lehká disciplína. Sednout si na takové koště, letět do několika metrů vzdáleného místa a vyhnout se přitom stromům, dalo hned několika čarodějnicím pěkně zabrat. Po krátkém odpočinku na ně čekaly „běžecké příklady“, které byly připevněny na stromech. Družstvo, které bylo rychlejší a v počtech zdatnější, v této druhé disciplíně zvítězilo. Díky nepříznivému větrnému počasí, jsme se přesunuli zpět do třídy čar a kouzel, kde proběhla tvořivá a kreativní chvilka. Každá skupina vytvářela z nasbíraných klacíků a provázku pavoučí síť, ve které nesměl chybět pavouk, jež k čarodějnicím neodmyslitelně patří. Po zdárném dokončení výtvoru následovalo tvořivé psaní. Úkolem bylo sepsání příběhu z předem stanovených slov (podstatných jmen a sloves) na téma „Čarodějnice“. Vzájemným předčítáním autorských děl jsme naše „Čarodějnické hrátky“ ukončili, vyhlásili  nejúspěšnější družstvo a plni zážitků a očekávání večera odcházeli domů. Všem čarodějnicím a čarodějům se ve škole dařilo, a tak jsme si tento den velice užili.

p. uč. Staňková