Příprava Skřítků na svátek „Den matek“ (III.B)

10. 5. 2024

Svátek matek je jeden z významných dnů, při kterém dáváme najevo lásku a úctu, kterou chováme k našim maminkám. Skřítkové se na tento den připravovali tři měsíce dopředu. Nejprve jsme vymýšleli vhodný dáreček, který by potěšil a dělal jim radost třeba i několik let. Rozhodli jsme se tedy, že vypěstujeme okrasné pokojové rostliny, které maminkám zkrášlí domov. Děti si před pěstováním prostudovaly vše o sukulentech,  které jsme se rozhodli pěstovat. Pak už jsme se pustili do sázení, při kterém si děti opravdu daly záležet. Poctivě malé rostlinky celé tři měsíce zalévaly a za odměnu jim krásně rostly. Skřítkové si ještě pro maminky vyrobili  závěsné srdíčko. Moc se jim povedlo. Závěrem nezbývalo nic jiného, než se naučit báseň, kterou děti věnují své mamince při předávání dárků od srdce.  Všem maminkám přejeme hodně lásky, zdravíčka, klidu, trpělivosti a radosti ze života.

p. uč. Staňková