Pod olympijskými kruhy - Den dětí 2024

3. 6. 2024

Celoškolní projekt s názvem „Pod olympijskými kruhy“ započal 14 dní před mezinárodním dnem dětí. Žáci se v rámci výuky seznámili s tradicí a myšlenkou olympijských her. Třídy vytvořily plakáty se symbolem olympijských kruhů, svou třídní pochodeň a těšily se na olympiádu.
Oslava dětí a sportu započala v pondělí 3. června v 9 hodin v tělocvičně školy. Deváťáci převzali roli olympijských bohů. Při slavnostním ceremoniálu připomněli starověkou tradici a symboliku olympiády. Malí spolužáci poté zvládli rozluštit šifru z olympijských kruhů. Potom se mohl slavnostně rozsvítit olympijský oheň a bohové předali posvátné světlo z božské pochodně mezi soutěžící. Všichni si společně zazpívali píseň kapely Mirai „Když nemůžeš, tak přidej víc!“
Soutěžící dorazili v tričkách v olympijských barvách, aby mohli společně vytvořit symbol olympijských kruhů.

Pro malé spolužáky připravili kamarádi z druhého stupně netradiční sportovní disciplíny a dozírali na fair play při soutěžení. Atmosféra probíhala v duchu olympijského hesla: „Citius, altius, fortius!“ = „Rychleji, výše, silně!“
Všichni soutěžící na závěr obdrželi perníkovou medaili s olympijskými kruhy a další odměny. Den dětí si všichni skvěle užili. Děkujeme všem deváťákům a žákům 2. stupně za pekně připravený Den dětí.

Učitelé z Ležákovky